2018-2019 E-Okul Öğrenci Kayıt Yeri Sorgulama2018-2019 İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Çocuğum Hangi Okula Kaydolacak? 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Çocuğum Hangi Okula gidecek? Tüm sorularınızın cevapları burada...

2018-2019 E-Okul Öğrenci Kayıt Sorgulama İşlemleri için yukarıdaki link veya ekranı kullanınız.

Çocuğumu Hangi Okula Göndereceğim?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 ilkokul ve ortaokula yeni başlayacakların kayıtları e-okulda sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek. 1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıtları otomatik olarak yapılacaktır.

E-Okul Öğrenci Kayıtları şöyle gerçekleşecek, daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin kayıtları sistem üzerinden atanacaktır. İnternet vasıtasıyla e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor. e okul öğrenci kaydı sorgulama, e-okul öğrenci kayıt yeri öğrenme, çocuğumu hangi okula kaydedeceğim ? gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

Not 1 : Öğrencinin başka bir okula kayıt yapılabilmesi ancak taşınma durumu halinde mümkün olabilecek.Bu sebeple farklı okula kayıt için velinin yeni ikametgah adresi ile başvuruda bulunması gerekiyor.

Böylece Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri yer aldığı okulda eğitimine başlayacak.Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi niteliği taşıyıp bundan başka herhangi bir işlem yapılması söz konusu olmayacak.

Not 2: Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas kabul edilmesine rağmen yurt dışında oturanlar ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların“Diğer Adres” adlı ikinci bölüm yerleşim yeri adresi olarak okul idaresi tarafından değerlendirilecek.

Daha detaylı bilgi için Alo 147 ‘yi arayıp bilgi alabilirsiniz...
E Okul Kayıt