E Okul Öğrenci Kayıt Sorgulama Sistemi GirişE Okul Öğrenci (LİSE) Kayıt İşlemleri Giriş için Buraya Tıklayınız

İlkokul - Ortaokul e-Kayıt Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

E Okul Lise Kayıt Sonuçları için Buraya Tıklayınız

MEB E-KAYIT SORGULAMA 2017 2018

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçlarını bu sayfayla bildirecek. Liselere E-kayıt Sonuçları TC Kimlik no ile sorgu. 2017-2018 Yılı Meslek Liselerine E-kayıt Sonuçları sorgula - E kayıt OYP sonuçları sorgula...

Bakanlık, sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına öğrenci tercihlerini, elektronik ortamda ilgili tarihler arasında gerçekleştiriyor.

Bölge sınırlaması olmaksızın e-Okul sistemi üzerinden alınan 10 okul tercihine göre yerleştirme sonuçları açıklandı. Öğrenciler sonuçları bakanlığın internet sitesinden öğrenebilecek.

Bu okullara kesin kayıt işlemleri, okul müdürlüklerince yapılacak.

SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALAN ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA ELEKTRONİK ORTAMDA KAYIT NASIL YAPILIR? İLGİLİ YAZIYA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

E Okul Öğretmen Girişi için Buraya Tıklayınız

OYP'ye göre öğrenci alan okullar

Öte yandan, merkezi yerleştirme puanıyla öğrenci alınan Anadolu türü mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına öğrenci kayıtları; Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği hükümleri ile her yıl yayımlanan Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunda yer alan hükümler doğrultusunda puan üstünlüğüne göre e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.
E Okul Kayıt