E-Okul Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?E-Okul Öğrenci Belgesi Almak için Buraya Tıklayın

E-Okul'dan Öğrenci Belgesi Almak için ne yapmam gerekiyor?

E-Okul Öğrenci Belgesi Almak için,ilk önce kullanıcı adımızı ve şifremizi yazarak e 0kul sistemine giriş yapıyoruz. E okul ana sayfasında sol menüdeki ‘’ilkokul-ortaokul öğrenci işlemleri’’ menüsünü tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekran,öğrenci belgesini alacağımız öğrenciyi bulmamıza yarayan ‘’öğrenci arama’’ ekranıdır.eğer öğrencinin t.c kimlik numarasını yada okul numarasını biliyorsak bu kısımdan direkt öğrenciyi bulabiliriz. numarayı yazıp sağ tarafındaki ‘’ara’’ butonunu tıklamamız yeterli.veya,

Öğrenciye ait her hangi bir bilgi ile öğrenciyi bulmamız mümkün. adını, soyadını, yada sadece sınıfını yazıp ok ile gösterilen ‘’ara’’ düğmesini tıklamamız yeterli.

Öğneğin; Veli adındaki öğrencimiz için belge alacağız. öğrencinin adı kısmına ‘’Veli’ yazıp ok ile gösterilen ‘’ara’’ butonuna basıyoruz. karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. e okul, okulumuzda adı ali olan bütün öğrencileri listeleyecektir. listede ismi ‘’Veli’’ olan öğrenciler arasından öğrenci belgesini alacağımız öğrenciyi seçip hemen ismin başında bulunan klasör simgesine tıklıyoruz.

Açılan ekran öğrenci bilgileri ekranı olacaktır. bu ekrandayken yazıcı simgesine tıklayıp rapor listesi ekranı açıyoruz.

Rapor listesi ekranı olacaktır.İlgili kısma tıklayarak öğrenci belgesini açabiliriz. e okul hem fotoğraflı hem de fotoğrafsız olarak bize iki seçenek sunmaktadır birini tıklıyoruz.

Açılan son ekran öğrenciye ait öğrenci belgesi olacaktır. yapmamız gereken son şey yazıcı simgesini tıklayarak öğrenci belgesinin çıktısını almaktır.Bu kadar...
E Okul Kayıt