E Okul MEB Kayıt İşlemleri 2018-2019E Okul Kayıt 2018 2019,okula yeni kayıt,İlköğretime yeni başlayacakların kayıtları ilk defa olacaklar e-okula girip sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek. 5. sınıfa başlayacak öğrenciler ortaokul olarak belirlenen okullarda eğitimlerine devam edecek.

MEB Okul Öncesi Kayıt Sonuçları için Buraya Tıklayınız

1. sınıfa başlayacak öğrenciler de ilkokul olarak belirlenen okullara sadece e-okul üzerinden kayıt yaptıracaklar. Bunlar daha evvel ev adreslerine göre belirlenen en yakın okula verilecektir. E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacaktır. İnternet üzerinden e- okul kayıt yerine girerek okula başlayacak çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor.

2018-2019 İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için;

2018-2019 E Okul MEB İlköğretim Kayıt Sonuçları için Tıklayınız

E Okul MEB Kayıt İşlemleri 2018-2019

2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına çocukların kayıtları alınacak. Başka bir okula kayıt için ancak taşınma durumunda elinde yeni ikamet ile başvurmada değişebilecek.Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak.

Kayıt ve nakillerde “herhangi bir karışıklık çıkması durumunda” Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri esas alınacak. “Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından” okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.

Veliler kayıt için internetten form doldurulması sırasında veya okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi bir para alınmayacaktır.

Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas alınmasına rağmen, yurt dışında oturanlar ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların“Diğer Adres” adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek.

E Okul Kayıt 2018,E Okul Kayıt 2018,E Okul Yeni Kayıt 2018 2019, E Okul Kayıt Yeri 2018 2019,okula yeni kayıt,e okul lise kayıt işlemleri,e okul ön kayıt işlemleri

E Okul MEB Ortaöğretim Kayıt Sorgulamak için Buraya Tıklayınız

MEB Okul Kayıt Yönetmeliğini İndirmek için Tıklayınız

İşte 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilkokula kayıt yaptıracak öğrenci çizelgesi

E Okul Kayıt