2018-2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları Nasıl Yapılacak?Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu yayınlandı. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ayrıntıları eokulogrenci.org'da...

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu yayınlandı. Öğretmen Başvuruları Eylül 2018 tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Dershanelerin kapatılması ile birlikte Resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören istekli öğrenci ve kursiyerleri destekleme ve yetiştirme amacıyla açılan kurslarının ayrıntıları eokulogrenci.org'da ...

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile mezunlar için açılan kurslarla alakalı içeriğin yer aldığı klavuzda, kursların açılış ve kapanış, onay, öğretmen-öğrenci kayıt, ders programları, kazanım testleri gibi iş ve işlemler, e- kurs (http://odsgm.meb.gov.tr & eba.gov.tr) modülü üzerinden yapılacak. Resmî veya özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrenciler ile açık öğretim öğrencilerine yönelik kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara yönelik kursların ise yaygın eğitim kapsamında Halk Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

"DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI" YÖNETİM SİSTEMİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları;

* Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs tercihini yaparak başvuruda bulunacaklar. Öğretmenler, ilçe içinde görev almak istedikleri kurs merkezlerinden üç tercihte veya tüm ilçede herhangi bir okulda görev alma isteğinde bulunabilecekler.

* Derslere öğretmen atamaları, kurs merkezi müdürlüğü tarafından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar de göz önünde bulundurularak yapılır.

* Ücretli öğretmenler ise e-kurs üzerinden sisteme ilk girişte oluşturabilecekleri şifreler ile başvuru yaparak, ilgili evrakları komisyonlara ulaştırırlar. Ücretli öğretmenlerin hangi kursta görev alacakları kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda komisyonlar tarafından belirlenecek.

* Tercih ettiği halde hiçbir kursta görev alamayan öğretmenler, ilçe komisyonları tarafından ihtiyaç duyulan kurs merkezlerinde değerlendirilecek.

* Başvurular, odsgm.meb.gov.tr veya www.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştireceklerdir.

2018-2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuru İşlemleri için Tıklayınız
E Okul MEB